Průmyslové chlazení

Nejčastější otázky při výběru průmyslového chlazení

  • Jaká je cena průmyslového chlazení?
  • Jaký je ideální postup pro realizaci průmyslového chlazení?
  • Proč si nechat udělat revizi průmyslového chlazení?
  • A další ...

Jaký je ideální postup pro realizaci průmyslového chlazení?

Pokud je vypracovaný projekt s technickou zprávou, stačí jej zaslat emailem nebo osobně. Nemáte-li projekt, je vhodná osobní schůzka na místě, kde se upřesní požadavky a technické možnosti. Můžete nás kontaktovat na telefonu či emailem.

Jaká je cena průmyslového chlazení?

Záleží zejména na požadavcích a nárocích zákazníka, cenovou nabídku zpracujeme na klíč každému na míru.

Musím si pořídit nové zařízení průmyslového chlazení nebo stačí modernizovat stávající stav?

Je-li zařízení starší 10-ti let a více, je na zvážení, zda se vyplatí rekonstrukce nebo celá výměna. Takto staré zařízení bude náchylnější k opravám a energetická náročnost bude také větší. Nové zařízení uživateli přinese: 1. Snížení spotřeby elektrické energie 2. Snížení nákladů na servis 3. Možnost záruky až na 24 měsíců 4. Možnost využití odpadního tepla např. pro ohřev TUV

Jak probíhají revize průmyslového chlazení?

Revize probíhají tak, že zavolaný technik projde a zkontroluje celé chladící zařízení speciálním detektorem na hledání nejmenších úniků, projde celou část chladícího okruhu včetně všech komponentů zařízení. Pokud se objeví jakákoli stopa po úniku, uvědomí se majitel zařízení a provede se zápis do evidenční knihy zařízení, kterou by měl majitel k chladícímu zařízení vlastnit. Pokud nevlastní, evidenční knihu zřídíme a zavedeme. Slouží pro kontrolní zápisy, kde se technik podepíše buď kladně nebo záporně k provedené zkoušce těsnosti a zakončí ji kulatým razítkem certifikovaného technika.

Kolik stojí revize průymslového chlazení

Ceny revizí se liší dle velikosti okruhu, složitosti přístupu a celkové náplně, nepřevyšují však 2 000,- kč/ revize.

Proč si nechat udělat revizi průmyslového chlazení?

Revize jsou zákonem povinné kontroly v případě, že je celková náplň chladiva větší než 3 kg. Slouží především k preventivním účelům, aby se zabránilo unikání plynů do ovzduší a tím i ztenčování ozónové vrstvy země. Dále se díky revizím zavčas zjistí úniky v chladícím okruhu, tudíž se zabrání větším celkovým nákladům, které by jinak vznikly, utekla by náplň, zařízení by nechladilo a to vše se spojuje i s náročným servisním úkonem a náklady na opravu již velkého úniku. Úniky chladiva je třeba zastavit a podchytit v té nejmenší fázi, kdy je únik malý a dá se řešit jednodušeji, šetří to náklady, čas i peníze.

Máte otázku? Napište nám.

Položit otázku

Odeslat