Klimatizace

Nejčastější otázky při výběru klimatizace

  • Jak vybrat vhodnou klimatizaci?
  • Co je to invertorová klimatizace?
  • Bude mě klimatizace rušit při spaní?
  • Jaká je životnost klimatizace?
  • A mnoho dalších ....

Jak vybrat vhodnou klimatizaci?

1. Klimatizace musí vzhledově zapadat do prostoru

2. Vybírat na základě vlastností venkovní jednotky (hluk, vibrace, atp)

3. Na základě ceny

4. Podle nákladů na provoz

5. Podle doplňkových služeb montážní firmy 6. Podle kompetentnosti a ověřenosti dodavatele

Kolik stojí topení klimatizací?

Topení klimatizací s tepelným čerpadlem patří mezi nejlevnější topení bytu, domu nebo kanceláře. Cena se odvíjí individuálně.

Jaká je životnost klimatizace?

Životnost kimatizace závisí na délce provozu a kvalitě komponentů. Nejvíce bývá zatížený kompresor. Pravidelně servisovaná klimatizace může mít životnost až 15 let.

Jsem alergik, je pro mě montáž klimatizace vhodná?

Ano, klimatizace obsahují kvalitní filtry, které vzduch čistí, zbavují nečistot alergenů a virů. Je důležité pravidelně čistit filtry, cca každých 500 hodin provozu. Tím pádem i alergici si mohou užít komfort klimatizace.

Zvládneme montáž klimatizace sami?

Ne, klimatizační jednotky jsou propojeny speciálními měděnými trubkami, jenž se k sobě vzájemně svařují. Instalace a montáž klimatizace není jednoduchá a proto doporučujeme přenechat ji odborníkům.

Co je to invertor?

Invertor (někdy i měnič) je zařízení, které změní jeden typ elektrického zdroje na jiný. Může například měnit velikost napětí, proudu a frekvence, atd. Nejčastěji se mění naše standartní jednofázové připojení 230V 50hZ na jiné. Touto technologií je spotřeba snížena až o 30 %, je zvýšen topný faktor a zároveň přesněji a stabilněji je udržován výkon zařízení.

Co je to invertorová klimatizace?

Invertorová klimatizace kontroluje výkon klimatizace, čímž ušetří oproti běžným typům až 40% energie. Výkon kompresu se přizpůsobuje požadované teplotě, čímž ryychleji dosáhne nastavenou teplotu, kterou dokáže stabilněji udržovat.

Proč jsou invertorová tepelná čerpadla výkonnější a levnější?

Vše je kvůli invertorové technologii, která dokáže efektivně řídit výkon kompresoru a díky tomu plynulou regulaci výkonu tepelného čerpadla.

Mohu topit klimatizací?

Ano, většina typů námi montovaných klimatizací umí v létě chladit a v zimě úsporně a efektivně topit. Klimatizace dokáže vytopit místnost rychleji, než jiné typy topení.

Co je to EER (Energy Efficient Ratio)?

Koeficient energetické efektivnosti chlazení. Poměr mezi odebíraným množstvím energie a výkonem klimatizace. U klimatizací se pohybuje od 2,0 do 4,0 - čím vyšší, tím lepší.

Co je to COP(Coefficient of Performance)?

Poměr mezi odebíraným množstvím energie a výkonem tepelného čerpadla. U tepelných čerpadel se pohybuje od 2,5 do 4,5 a platí, že čím je koeficient vyšší, tím je čerpadlo efektivnější.

Je možno umístit venkovní jednotku klimatizace na slunce?

Ano, klimatizaci je možno bez problému umístit na jižní stranu, nebo střechu domu.

Je možné namontovat klimatizaci do panelového bytu?

Ano, technicky je montáž klimatizace do panelového bytu možná. Pokud máte balkón nebo lodžii, poradíme Vám jakou variantu montáže klimatizace zvolit, aby byla co nejvíce tichá.

Vysušuje se při chlazení klimatizací vzduch?

Ano, na tomto principu funguje klimatizování. Nicméně sušší vzduch v létě zvyšuje tepelný komfort. V praxi to znamená, že čím je vyšší vlhkost vzduchu, tím se člověk více potí a pocitově mu je větší teplo.

Bude mě klimatizace rušit při spaní?

Ne, většina typů klimatizací byla vyvinuta tak, aby Vás při spánku nerušila.

Co znamená klimatizace Split a Multi split?

Klimatizace split se skládá z jedné venkovní a jedné vnitřní jednotky. Klimatizace Multisplit se skládá z jedné venkovní a umožňuje napojit několik vnitřních.

Je možné mít pouze vnitřní jednotku klimatizace?

Ano, existují mobilní klimatizace pouze s vnitřní jednotkou, ovšem tyto klimatizace jsou hlučné a mají malou účinnost.

Máte otázku? Npište nám.

Položit otázku

Odeslat